Wzrastaj z nami, w pasji do drewna.

DREWMEX

Drewmex to polska firma o globalnym zasięgu operacyjnym specjalizująca się w wytwarzaniu wyrobów z litego drewna i zaawansowanych komponentów mebli.

lat na
rynku
0
rynków operacyjnych
0
pracowników
0 +
zakłady
produkcyjne
0
przetwarzanego drewna rocznie
30 tys. m3

Historia firmy

01.

Stolarka - rodzinne dziedzictwo

Nasza historia z drewnem to opowieść o pasji i dziedzictwie, które sięga kilku pokoleń wstecz. Wszystko zaczęło się od naszego dziadka, który był stolarzem i świadczył swoje usługi dla lokalnej społeczności. Jego rzemiosło i fachowa wiedza były cenione i szanowane w środowisku, a praca z drewnem była dla niego prawdziwą pasją.

Tę miłość do stolarstwa odziedziczył nasz ojciec. Dostrzegł w niej większy potencjał niż usługi dla lokalnej społeczności. Skorzystał z szansy na rozpoczęcie działalności produkcyjnej i razem z naszym dziadkiem uruchomił produkcję prostych wyrobów z drewna z przeznaczeniem dla firm. Rosnące zainteresowanie klientów sprawiło, że w niedługim czasie zapadła decyzja o zatrudnieniu dodatkowych pracowników.

Po dwóch latach wytężonej pracy, w związku z dużą dynamiką rozwoju firmy, trzeba było znaleźć teren pod budowę własnych hal produkcyjnych. Tak się stało. To był początek rozbudowy naszej infrastruktury w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie zagranicznych firm produktami drzewnymi z Polski.

Pierwsze zamówienie na rynek brytyjski było przełomowe, gdyż otworzyło nam możliwości wejścia na globalne rynki i rozwijania współpracy z kontrahentami zagranicznymi w zgodzie z najwyższymi światowymi standardami. Dzięki sumienności, jakości i technologii, które mogliśmy zagwarantować, nasze portfolio klientów szybko rosło, podobnie jak zakres usług i oferta produktów.

Początkowo nasza produkcja była bliższa rzemiosłu i opierała się na prostych maszynach do obróbki drewna. Z biegiem czasu zaczęliśmy inwestować w rozwój naszych zdolności technologicznych. W rezultacie staliśmy się jednym z najlepiej rozwiniętych zakładów w branży, posiadając know-how i automatyczne linie produkcyjne od czołowych dostawców tego typu urządzeń na świecie.

Drewmex dziś

02.

Najnowsza technologia i najwyższe standardy

Posiadamy nowoczesne, zautomatyzowane linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie najbardziej zaawansowanych komponentów mebli i innych wyrobów z drewna litego. Nasze procesy produkcyjne odpowiadają najwyższym standardom, spełniając najbardziej wymagające specyfikacje produktowe klientów.

Partner na światowych rynkach

Jesteśmy partnerem biznesowym największych sieci handlowych w całej Europie. Nasza firma funkcjonuje jako globalna spółka, dostarczając produkty głównie na osiem rynków operacyjnych w Europie. Ponadto współpracujemy z firmami z Azji i rozszerzamy naszą ofertę o wyroby z certyfikowanego drewna egzotycznego.

Ekspercka wiedza i portfolio OEM/OEB

Ogromne doświadczenie w produkcji wyrobów OEM/OEB pozwala nam współpracować z dystrybutorami i producentami sprzedającymi marki własne. To istotny element naszego portfolio i potwierdzenie naszych kompetencji przez wieloletnią owocną współpracę z wiodącymi światowymi firmami.

Regularne audyty zewnętrzne

Chcąc zagwarantować klientom najwyższą jakość usług i produktów, nasza firma jest regularnie poddawana audytom socjalnym, technicznym i jakościowym. Bo przecież w naszej pasji do drewna chodzi o satysfakcję człowieka – pełne zadowolenie klienta.

Dlaczego my?

03.

Lean Manufacturing (Produkcja Szlachetna)

W procesach produkcyjnych dbamy o przestrzeganie zasad Lean Manufacturing. Mamy na uwadze minimalizację marnotrawstwa i efektywne wykorzystanie zasobów, co przekłada się na lepszą jakość produktów, krótszy czas dostaw i konkurencyjne ceny. Dzięki temu osiągamy optymalną efektywność produkcyjną, z korzyścią zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów.

Terminowość dostaw to jeden z naszych priorytetów. Dzięki temu firma osiągnęła wysoki wskaźnik OTIF, realizując dostawy w pełni kompletne i w zgodzie z harmonogramem. Klienci mogą na nas polegać, bo dostarczamy produkty na czas i w oczekiwanej ilości.

Nasze inwestycje w najnowsze technologie mają zapewnić najwyższą jakość produktów i usług. Zautomatyzowane linie technologiczne, wykorzystywanie najnowszych rozwiązań w produkcji oraz stała modernizacja parku maszynowego pozwalają nam sprostać nawet najbardziej zaawansowanym technicznie potrzebom naszych klientów.

Jesteśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój i dbamy o naszą planetę. Działamy w poszanowaniu ekologii, stosując środki mające na celu minimalizację wpływu na środowisko. Pracujemy nad zmniejszeniem zużycia surowców naturalnych i ograniczeniem ilości odpadów, co pozwala nam realizować postulaty zero waste. Nasze produkty są przyjazne dla środowiska, a my staramy się propagować w świecie biznesu praktyki zgodne z ekologią.

Jesteśmy gotowi dostosować naszą produkcję do specjalnych wymagań klientów. Wychodzimy naprzeciw nawet najbardziej wyszukanym potrzebom, a dzięki zaawansowanym technologiom, potrafimy wytwarzać produkty zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów OEM/OEB czyni nas doskonałym partnerem dla dystrybutorów. Jesteśmy gotowi wytwarzać dla naszych klientów produkty pod ich własnymi markami, zapewniając najwyższą jakość i terminowość dostaw.

Nasza oferta opiera się na innowacjach, najnowszych technologiach i zrównoważonym rozwoju. Wejście z nami we współpracę daje nową perspektywę dla biznesu i otwiera nowe możliwości rozwojowe zapewniające przedsiębiorcom realizacje ich celów.

Certyfikaty

04.

FSC (Forest Stewardship Council)

to międzynarodowa organizacja zajmująca się certyfikacją i nadzorem nad zrównoważonym zarządzaniem lasami. Certyfikat FSC 100% jest gwarancją, że drewno i produkty z drewna pochodzą w całości z lasów, które są zarządzane z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. FSC 100% oznacza, że każdy etap produkcji – od pozyskiwania drewna po końcowy produkt – odbywa się pod ścisłą kontrolą, a cała baza surowcowa pochodzi z lasów zarządzanych z uwzględnieniem aspektów ekologicznych, społecznych i gospodarczych.

PEFC (Program for the Endorsement of Forest Certification)

to międzynarodowy program certyfikacji lasów i łańcucha dostaw. Certyfikat PEFC 100% potwierdza, że drewno i produkty z drewna pochodzą w całości z lasów, które są zarządzane zgodnie z wytycznymi PEFC. Certyfikat ten obejmuje również kontrolę łańcucha dostaw, co oznacza, że można śledzić ścieżkę produktów od lasu aż po konsumenta końcowego, aby zapewnić, że zachowane są standardy zrównoważonego zarządzania lasami.

Certyfikat TUV Rheinland Certified

TUV Rheinland to renomowana międzynarodowa firma certyfikacyjna i audytorska. Certyfikat TUV Rheinland Certified oznacza, że został przeprowadzony audyt przez niezależną trzecią stronę, jaką jest TUV Rheinland, w celu potwierdzenia spełnienia określonych standardów jakości, bezpieczeństwa, wydajności lub innych kryteriów. Certyfikat ten może odnosić się do różnych aspektów działalności firmy, od jakości produktów po procesy produkcyjne, systemy zarządzania lub inne obszary.

Skontaktuj się z nami

Zainteresowanych naszą ofertą zachęcamy do kontaktu. Odpowiadamy na Państwa zgłoszenia najszybciej jak to możliwe.

Kontakt

DREWMEX Group sp.z o.o.
Św. Rocha 30, 27-215 Wąchock 

+48 795 596 035
biuro@drewmex.pl